The Best Malls of Istanbul / İstanbul’un En İyi Alışveriş Merkezleri

Dünya’nın neredeyse hiçbir yerinde bulunmayacak sayıda, her keseye ve her zevke uygun alışveriş merkezinin bulunduğu İstanbul’daki en iyi alışveriş merkezleri listemizde ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız. Le Petit Palace Hotel İstanbul rehberinizi Le Petit Blog’da her zaman okuyabilirsiniz.

Lafı fazla uzatmadan toplamda 114 alışveriş merkezi ile dünyada zirveyi zorlayan ve sayıları artmaya devam eden AVM’lerin en iyileri listemize geçelim.

You will find the most beneficial information that you will need in our list of Istanbul’s best shopping centers, in this city where the number of shopping malls is unmatched around the world. You can find more information about Istanbul here at Le Petit Blog. 

Without further ado, let’s start with the list of best of 114 shopping malls and counting. 


ASYA/ASIA

EMAAR SQUARE
Nisan 2017’de kapılarını açan Emaar Square Alışveriş Merkezi daha önce Türkiye’de olmayan en ünlü markalara ilk defa ev sahipliği yapmanın yanı sıra ziyaretçilerine seçkin bir gastronomi yelpazesi sunuyor ve modern kent yaşamında ihtiyaç duyulan her şeyi eğlenceyi de en iyi şekilde içine katarak adeta kendi içinde bir kasaba hissi yaşatıyor.

Emaar Square Shopping Mall opened its doors in April 2017 and holds world brands that are brand new in Turkey. As well as the selection of shops Emaar offers a great selection of gastronomical options and lets you experience a village life by including everything you would need in a modern city life. 


AKASYA AVM

Anadolu yakasının en iyi AVM’lerinin en başında hem büyüklere hem de küçüklere hitap eden Akasya AVM geliyor. Aradığınız en geniş ürün yelpazesini içerisinde barındıran Akasya, açık ve kapalı alanlarda sunduğu yeme-içme olanakları ile göz dolduruyor. Metrobüs ile ulaşımın çok kolay olması en önemli tercih sebeplerinin başında geliyor.

Listed as one of the best shopping malls of the Asian side of Istanbul, Akasya is for children and for adults alike. With its wide range of stores and products offers both an indoor and outdoor options. One of the most important feature for preference is the convenient location that can be accessed by Metrobus.


HILLTOWN

Farklı mimarisi ile ziyaretçilerini büyüleyen bir AVM olan Hilltown, açıldığından bu yana kısa süre geçmiş olmasına rağmen popüler AVM’ler arasına girmeyi başardı. Açık havada keyifle alışveriş yapmaya bayılanlar için birebir. Hilltown’da yaz aylarında düzenlenen açık hava etkinliklerini sakın kaçırmayın!

With its interesting and unique architecture Hilltown Mall has been accomplished a popularity in a short time since its opening. It is a great choice for the ones that love outdoor shopping. Don’t miss out on the outdoor activities and shows during the summer season!


VIAPORT

Tamamen açık havada alışveriş keyfini sunan nadir alışveriş merkezlerinden olan VIAPORT, en seçkin ve en çeşitli outlet mağazalarını içinde barındırıyor. Ayrıca alışveriş merkezinin önünde bir lunapark ta mevcut. Eğlence, alışveriş ve yeme içme bir arada.

A complete outdoor shopping experience at VIAPORT offers the outlet stores of a sophisticated variety of brands. You will have a great shopping experience as well as fun at the theme park located next to the mall and enjoy great tastes at the food court. AVRUPA/EUROPE

ZORLU CENTER

Avrupa yakasının en seçkin alışveriş merkezlerinden biri Zorlu Center, açıldığı günden bu yana her gün daha da popülerleşiyor. Diğer AVM’lerden farklı yeme içme seçenekleri ve daha üst segment mağazaları ile dikkat çekiyor. Bunun üzerine İstanbul’un en iyi ve en popüler gösteri merkezi de Zorlu AVM‘de. Ulaşımın İstanbul’un her yerinden kolay olması da artısı.

One of the most sophisticated and popular malls of the European side of Istanbul, Zorlu Center grows its popularity every day. Draws attention to itself with a unique selection of restaurants that are located only at Zorlu and stores of many high-end brands. Also at Zorlu, exists one of the best, if not the best, show centers in Turkey. On top of this, Zorlu’s location is accessible from everywhere in Istanbul. 


İSTİNYE PARK

Kuşkusuz uzun senelerdir başarısını, kalitesini ve popülerliğini koruyan nadir AVM’lerden birisi İstinye Park. En kaliteli markaların mağazalarını, geniş koridorlarında, açık ve kapalı alanlarında dolaşabilirsiniz. Ayrıca yine Türkiye’nin en seçkin restoranlarını da İstinye Park’ta deneyimleyebilirsiniz.

Without a doubt, one of the few shopping malls with a consistent success, quality and popularity in Istanbul is Istinye Park. The very high-end brands can be enjoyed through its wide halls, open and closed areas. You can also enjoy the very best restaurants in Turkey at Istinye Park.FORUM ISTANBUL

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olarak hizmet veren Forum İstanbul aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir alışveriş merkezi. İçerisindeki alışveriş, eğlence ve yeme-içme olanakları saymakla bitmez. Tüm gün vaktinizi hiç sıkılmadan geçirebilir ve bolca eğlenebilirsiniz.

Forum Istanbul serves as the largest shopping mall in Turkey, needless to say you can find anything and everything you are looking for here. There are countless number of restaurants, fun spots and stores inside of Forum Istanbul. You can spend a whole day without getting bored and having lots of fun.


CEVAHIR

Cevahir Alışveriş Merkezi de İstanbul’un en büyük AVM’leri arasında ilk üç içerisinde. Aynı zamanda en eskileri arasında da yer alıyor. Cevahir Alışveriş Merkezinin tartışılmaz seçeneklerinin yanı sıra en önemli özelliği şehir merkezinde olması ve şehrin her yerinde ulaşımının kolay olması olabilir.

Cevahir Shopping Mall is also in top three of Turkey’s largest shopping malls. It also is one of the oldest shopping malls around. With an incredible amount of options of shopping, the best feature of Cevahir is it’s location easily accessible from all around Istanbul.


Geleneksel Türk Hamamı / Traditional Turkish Bath

Yaz sezonunda düğün telaşları son hızıyla devam ederken gelinlere ve en yakın arkadaşlarına özel düzenlediğimiz “Geleneksel Gelin Hamamı Eğlencesi”‘ne en uygun fiyat paketlerinden faydalanmak için elinizi çabuk tutun. Temmuz ayı ve tüm Ağustos ayı boyunca en uygun fiyata kitabına uygun bir eğlenceyi kaçırmayın.

Now that it is summer time and the wedding season is continuing full force, we are organizing the most special “Traditional Turkish Bride’s Bath” for you and your besties. Be quick to benefit from special package prices! For the months of July and August, you will have the chance to experience the best of Turkish Bath tradition. 

*****

En güzel günlerin hemen öncesinde rahatlayacağınız ve doyasıya eğleneceğiniz gelin hamamı eğlencesi Le Petit Palace Hotel‘de. Sizler için tüm hamamımızı uygun şekilde her detayını düşünerek süslüyor, her türlü ihtiyacınızı karşılıyoruz. Siz de tam 3 saat boyunca arkadaşlarınızla gününüze özel hazırladığımız müzik listemizle eğleniyorsunuz.

The day of Bride’s Hamam will be held at Le Petit Palace Hotel where you will have the most fun and relax at the same time right before your most special day.  We decorate the Turkish Bath with great attention to detail and provide you with everything you need at a Turkish Bath and more. All you have to do is to have fun at this special day for 3 whole hours with the best playlist playing in the background. 

*****

Gelin Hamamı Eğlencemizin kişi başı fiyatı ise sadece 100 TL!

Tüm bu eğlencenin yanı sıra dilerseniz hamam eğlencenize ek olarak kese, köpük ve masaj da yaptırabilirsiniz.*

Rezervasyon yaptırmak veya daha detaylı bilgi edinmek için:

0212 511 0881 numaralı telefondan bizi arayabilir,
0533 433 0756 numaralı WhatsApp hattımıza mesaj veya

aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz:

Fırsat Bu Fırsat
Yakala.Co

*****

The Traditional Bride’s Hamam Package is only 100 TL’s per person!

Besides all the fun, you may add scrub, foam or massage to your package. *

For reservations or for more information:

You can reach us at 0212 511 0881
Send us a message at 0533 433 0756

or take a look at the links below:

Fırsat Bu Fırsat
Yakala.Co

 

 

*Kese, köpük ve masaj hizmetimiz ekstra ücrete tabidir.

*Scrub, foam and massage is extra. 

 

Serefiye Cistern is Open! / Şerefiye Sarnıcı Açıldı!

Tarihin izleri üç ayrı medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul’da ortaya çıkmaya devam ediyor. İstanbul’da bulunan sarnıçlara bir yenisi eklendi. Yerebatan Sarnıcı ve Binbirdirek Sarnıcı‘ndan sonra Şerefiye Sarnıcı da halkın ziyaretine açıldı.

Traces of history are still being revealed in Istanbul which has been a home to three different civilizations in time. Another one of cisterns besides Basilica Cistern and Binbirdirek Cistern, Serefiye Cistern is now open to the public. 

Şerefiye Sarnıcı 5. yüzyılda inşa edilmiş olup 19. yüzyıldan bu yana bu isimle bilinmektedir. Sarnıç Fatih Pier Loti Caddesinde, 1910 yılında yapılan Arif Paşa Konağı ve 1950’li yıllarda yapılan Eminönü Belediyesi’nin eski binasının altında yer almaktadır. Sarnıcın içinde 32 adet sütun bulunmaktadır.

Serefiye Cistern had been built during the 5th century and has been known with its name since the 19th century. The cistern is on Pier Loti Street in Fatih and is below the Arif Pasa House built in 1910 and the Eminonu Municipality building that was built in the 1950’s. The cistern has 32 columns inside. 

Bizans İmparatoru II. Theodosius döneminde 428-443 yılları arasında inşa edildiği düşünülen Şerefiye Sarnıcı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 yılda tamamlanan restorasyonun ardından 24 Nisan 2018 tarihinde açılmıştır. Sarnıcın içerisinde gelecek tarihlerde çeşitli kültür sanat etkinlikleri de gerçekleşecektir.
Believed to be built between 428-443, during the Byzantine Emperor Theodosius II, the Serefiye Cistern opened its doors on April 24th, 2018 after 8 years of restorations by the Istanbul Metropolitan Municipality. The cistern will also be hosting various culture and arts events in the coming dates. 
Şerefiye Sarnıcı ziyaret saatleri: 9:00 – 18:30
Serefiye Cistern visiting times: 9 am – 6:30 pm
Şerefiye Sarnıcı‘na Le Petit Palace Hotel‘den dilerseniz 15 dakikada yürüyerek, dilerseniz otelimizin hemen yakınından binebileceğiniz tramvay ile bir durak sonra Sultanahmet durağında inerek ulaşabilirsiniz.
If you would like to visit the Serefiye Cistern, it is only a 15 minute walk from Le Petit Palace Hotel and only a single station away by tram at the Sultanahmet station. 
Şerefiye Sarnıcı‘nı en kısa zamanda gezip görmenizi tavsiye ediyoruz.
We highly recommend you visit and discover the Serefiye Cistern.
 

İstanbul Lale Festivali 2018 / Istanbul Tulip Festival 2018

İstanbul’a yılın en güzel zamanı geldi! İstanbul Büyükşehir Belediyesi 13. İstanbul Lale Festivali kapsamında tüm şehri lalelerle donattı. Festival, gün boyunca süren konserlerin enerjisiyle bir başka yaşanacak. Yerli müzik gruplarının vereceği konserler, baharın sıcaklığını yaşatacak, etkinliklere neşe ve eğlence katacak.

The best time of the year has arrived in Istanbul! The 13th International Istanbul Tulip Festival organized by the (IMM) will be held from 1-30 April, 2018. The festival includes several activities such as music concerts, sports games and exhibitions, Also, the world’s largest colorful tulip carpet will be on display.

İstanbul’un sembolü laleler ile örülen dünyanın en büyük lale halısı ziyarete açılacak. 11 Nisan’da Sultanahmet Meydanı’nda dördüncü kez İstanbullularla buluşacak lale halısı, toplam 1.734 metrekare olacak ve 565 bin lale kullanılacak.

The IMM prepared the 4. time a Tulip carpet which is known as “the world’s largest carpet of tulips” in Sultanahmet Square. a 1,734 square meter tulip carpet that was made of 565,000 live tulips. The design of carpet is changing every year and the new one can be seen this year from April 14th, 2018 onwards.

Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası ve Üniversitelerararsı Plaj Futbolu Turnuvası gibi spor etkinlikleri de festival kapsamında gerçekleştirilecek.

The International Women’s Tennis Tournament and Inter University Beach Football Tournament will also be held during the festival.

Festival Hakkında daha detaylı bilgiye ve festival programının tümüne ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN!

If you want to know more about the festival and take a look at the festival program CLICK HERE!

Bilgi kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Information source: Istanbul Metropolitan Municipality

 

Istanbul’s Best Museums II / İstanbul’un En İyi Müzeleri II

Askeri Müze / Military Museum

Nasıl giderim? BURAYA TIKLA! / How to get there: CLICK HERE!

Askeri Müze ziyaret saatleri / Military Museum visiting hours:

Salı – Pazar: 09:00 – 17:00
Pazartesi günleri kapalıdır.

Tuesday – Sunday : 09:00 – 17:00
Closed on Mondays.

***

Deniz Müzesi / Maritime Museum

Nasıl giderim? BURAYA TIKLA! / How to get there: CLICK HERE!

Deniz Müzesi ziyaret saatleri / Maritime Museum visiting hours:

Hafta içi: 09:00 – 17:00
Haftasonu: 10:00 – 18:00
Pazartesi günleri kapalıdır.

Weekdays: 09:00 – 17:00
Weekends: 10:00 – 18:00
Closed on Mondays.

***

İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi / Istanbul Museum of The History of Science & Technology in Islam

Nasıl giderim? BURAYA TIKLA! / How to get there: CLICK HERE!

İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi ziyaret saatleri Istanbul Museum of The History of Science & Technology in Islam visiting hours:

15 Nisan – 2 Ekim (Yaz Saatleri): 09:00 – 19:00
3 Ekim – 14 Nisan (Kış Saatleri): 09:00 – 17:00

April 15 – October 2 (Summer hours): 09:00 – 19:00
October 3 – April 14 (Winter hours) 09:00 – 17:00

***

Topkapı Sarayı / Topkapi Palace

Nasıl giderim? BURAYA TIKLA! / How to get there: CLICK HERE!

Topkapı Sarayı ziyaret saatleri / Topkapı Palace visiting hours:

30 Ekim – 15 Nisan (Kış): 09:00 – 16:45 (Bilet satışları 16:00’da sona erer)
15 Nisan – 30 Ekim (Yaz): 09:00 – 18:45 (Bilet satışları 18:00’de sona erer)
Salı günleri kapalıdır.

October 30 – April 15 (Winter): 09:00 – 16:45 (Ticket sales end at 16:00)
April 15 -October 30 (Summer): 09:00 – 18:45 (Ticket sales end at 18:00)
Closed on Tuesdays.

***

Dolmabahçe Sarayı / Dolmabahce Palace

Nasıl giderim? BURAYA TIKLA! / How to get there: CLICK HERE!

Topkapı Sarayı ziyaret saatleri / Topkapı Palace visiting hours:

Pazartesi – Çarşamba – Cuma – Cumartesi – Pazar
09:00 – 16:00 (17:00’ye kadar gezilebilir)
Salı ve Perşembe günleri kapalıdır.

Monday – Wednesday – Friday – Saturday – Sunday
09:00 – 16:00 (May stay in until 17:00)
Closed on Tuesdays and Thursdays.

Hamam Paketi / Turkish Bath Package

Le Petit Palace Hotel‘de en özel gününüzden önce ÖZEL HAMAM GÜNÜ sefası sürmek için fırsat parmaklarınızın ucuna kadar geldi. İster gelin hamamı ister doğum günü ister arkadaşlarınızla şehirde bir kaçamak için…

SAKIN KAÇIRMAYIN! Uygun fiyatlı paketten sona ermeden faydalanın!

THE “TURKISH BATH” DAY experience at Le Petit Palace Hotel is at your fingertips. Either as a family gathering or a relaxing day with friends.

Don’t miss the opportunity, take advantage while the bargain prices last!

Scroll down for ENGLISH…

MUHTEŞEM ÖZEL HAMAM GÜNÜ PAKETİ

Tam 3 saat boyunca kullanılacak spa alanı (sauna, hamam ve buhar odası)

Konsepte uygun özel olarak hazırlanmış süslemeler

Birbirinden leziz ikramlar

Müzik yayını

Ücretsiz hamam eşyaları (Peştamal, terlik, sabun, şampuan, saç kremi vb.)BİZİ HEMEN ARAYIN!

         

*******************************

SPECIAL TURKISH BATH PACKAGE

A whole 3 hour use of spa area (sauna, Turkish bath and steam room)

Decorations suited for your special day or event

Delicious food and drinks

Music stream

Complimentary Turkish Bath items (towels, slippers, soap, shampoo and conditioner etc.)CALL US NOW!

*******************************

 

 

 

Istanbul’s Best Museums I / İstanbul’un En İyi Müzeleri I

Sakıp Sabancı Müzesi / Sakip Sabancı Museum

Nasıl giderim? BURAYA TIKLA! / How to get there: CLICK HERE!

Sakıp Sabancı Müzesi ziyaret saatleri / Sakıp Sabancı Museum visiting hours:

Salı – Pazar: 10:00 – 18:00
Çarşamba: 10:00 – 20:00
Pazartesi günleri kapalıdır.

Tuesday – Sunday : 10:00 – 18:00
Wednesday: 10:00 – 20:00
Closed on Mondays.

Pera Müzesi / Pera Museum

Nasıl giderim? BURAYA TIKLA! / How to get there: CLICK HERE!

Pera Müzesi ziyaret saatleri / Pera Museum visiting hours:

Salı – Cumartesi: 10.00 – 19.00
Pazar: 12.00 – 18.00
Pazartesi günleri kapalıdır.
Pera Müzesi her Cuma 18:00 – 22:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Tuesday – Saturday: 10.00 – 19.00
Sunday: 12.00 – 18.00
Closed on Mondays.
Pera Museum is open and free of admissions from 18:00 to 22:00 every Friday.

İstanbul Modern / Istanbul Modern

Nasıl giderim? BURAYA TIKLA! / How to get there: CLICK HERE!

İstanbul Modern ziyaret saatleri / Istanbul Modern visiting hours:

Salı – Pazar: 10:00 – 18:00
Perşembe: 10:00 – 20:00
Pazartesi günleri kapalıdır.

Tuesday – Sunday: 10:00 – 18:00
Thursday: 10:00 – 20:00
Closed on Mondays.

 İstanbul Arkeoloji Müzeleri / Istanbul Archelogy Museums

Nasıl giderim? BURAYA TIKLA! / How to get there: CLICK HERE!

Arkeoloji Müzeleri ziyaret saatleri / Archeology Museums visiting hours:

Yaz Saatleri: 15 Nisan – 2 Ekim: 9:00 – 19:00
Kış Saatleri: 3 Ekim – 14 Nisan: 9:00 – 17:00

Summer Hours: April 15th – October 2nd: 9:00 – 19:00
Winter Hours: October 3rd – April 14th: 9:00 – 17:00

Rahmi Koç Müzesi / Rahmi Koc Museum

Nasıl giderim? BURAYA TIKLA! / How to get there: CLICK HERE!

Rahmi Koç Müzesi ziyaret saatleri / Rahmi Koc Museum visiting hours:

Salı – Cuma: 10:00 – 17:00
Cumartesi – Pazar: 10:00 – 18:00
1 Nisan – 30 Eylül arasında 19:00’a kadar açıktır.
Pazartesi günleri kapalıdır.

Tuesday – Friday: 10:00 – 17:00
Saturday – Sunday: 10:00 – 18:00
Open ’til 19:00 between April 1st – September 30th.
Closed on Mondays.

İstanbul Müzeleri yazı serimizin ikinci bölümü için blogumuzu takip etmeye devam edin!

Follow our blog for the second part of Istanbul Museums! 

Sevgililer Günü 2018/ Valentine’s Day 2018

LE PETIT PALACE HOTEL VALENTINE’S DAY SPECIAL 2018

Don’t you want to spend the most romantic day in Istanbul’s historical peninsula on Valentine’s Day with your loved one?

If yes, here is the chance!

Le Petit Palace Hotel offers your the most amazing Valentine’s Day package for you!

Surprise your loved one with a romantic day plan here at Le Petit Palace Hotel ISTANBUL!

Valentine’s Day Package

In the most beautiful Deluxe Rooms at Le Petit Palace Hotel.

Fruit Basket

Red Wine

Room Decoration

220 TL

To purchase this package deal please click HERE!

 LE PETIT PALACE HOTEL SEVGİLİLER GÜNÜ FIRSATI 2018

İstanbul tarihi yarımadasının en güzel konumunda Sevgililer Günü‘nde sevdiğinizle birlikte romantik bir gün geçirmek ister misiniz?

O zaman fırsat bu fırsat!

Le Petit Palace Hotel sizler için en uygun Sevgililer Günü paketini hazırladı!

Sizde sevdiğinize çok özel bir sürpriz yapmak istiyorsanız ve birlikte romantik bir gün geçirmek için geç kalmadınız!

Sevgililer Günü Paketi

Le Petit Palace Hotel’in en güzel Deluxe odalarında gününüze özel muhteşem paket!

Meyve Sepeti

Kırmızı Şarap

Oda Süslemesi

220 TL

Bu promosyon paketini satın almak için lütfen BURAYA tıklayınız! 

Where to Shop for Everything in Istanbul? / İstanbul’da Herşey Nereden Alınır?

Hemen hemen hepimiz ihtiyaçlarımızı karşılamak için alışveriş merkezlerine girmeye ne kadar da alıştık değil mi? Kötü hava koşullarına maruz kalmadan her şeyi tek bir kapalı binanın içinde bulmak kolay gelir oldu son yıllarda. Her an artarak sonu gelmeyen AVM’lerin İstanbul’da bugün 390 civarındaki sayısının 2019 yılında 450’yi bulması bekleniyor.

Aren’t we all so used to go to shopping malls for all our needs? It is indeed very convenient to be under one roof in bad weather conditions and find everything in one building. The never ending number of shopping malls in Istanbul today ıs close to 390 and it is expected to go up to 450 in 2019. 

*

Oysa ki, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı gibi dünyanın ilk alışveriş pazarlarının kurulduğu İstanbul şehrinde tarihi yüzyıllar öncesinde olduğu hali ile hala yansıtan ve bizlere yaşatan onlarca sokağı kapsayan açık hava AVM’lerinin ürün kapsamları, orijinalliği ve ucuzluğu, günümüzde popülerleşen kapalı ve ruhsuz AVM’ler ile asla denk tutulamaz. Gündelik hayatımızda ihtiyacımız olan herşeyi ama herşeyi bu tarihi sokakları dolaşarak bulabilir, esnaf ile sohbet ederek en doğru yönlendirmelere buralardan ulaşabiliriz.

In reality, these closed and cold shopping malls of today could not even get close to the amazing open air shopping malls in Istanbul where for hundreds of years been a home of the first actual shopping centres in the world such as the Grand Bazaar and the Misir Carsisi, which today still reflects the originality, great prices and the historical fabric of ancient bazaars. 

*

Uzun lafın kısası, sizlere Eminönü ve Tahtakale sokaklarından bahsetmek istiyoruz. Gerek kişisel, gerek ev, gerek kutlama günlerinizin, gerekse işinizle ilgili tüm ihtiyaçlarınızı bu sokaklarda ve hanlarda aramanızı tavsiye ediyoruz. Elektronikten, takı, kumaş ve giysilere, düğün hazırlıklarınızdan ev eşyalarınıza kadar her şey en uygun fiyatlarla burada bulacaksınız! Gelin bu sokaklarda konusuna göre gezebileceğiniz sokakların ve hanların başlıcalarına bir göz atalım.

Long story short, this week we want to bring you the streets of Eminonu and Tahtakale. Whether you have needs for yourself, your home, your celebrations or anything for your business, we recommend you look for it in these streets and passages. From electronics to accessories, from fabrics to clothing, from wedding preparations to home improvement, you will find the best items for best prices here! Let’s take a tour into the most important streets and passages according to their theme. 

*

Küçük bir not: Konusu geçen bütün yerler koyu renkle belirtilmiştir. Adreslerine ulaşmak için altı çizilmiş isimlerin üzerine tıklamanız yeterli!

A small note: We indicated all the places in bold type. If you want to access the addresses and directions you can just click on the link that are underlined in the text.

Mısır Çarşısı‘nın içindeki zenginlik dışında da aynı düzeyde mevcut. Hediyelik eşya ve turistik objeler değil fakat her türlü yiyecek ihtiyacınızı karşılayan ürünler var burada. Balık, peynir, zeytin, hurma, lokum, kahve, özel yağlar, kuruyemişler ve daha sayamadığımız binlerce ürünü Mısır Çarşısı’nın dış cephesinden satın alabilirsiniz. Bunun yanında bitkiler, bitki malzemeleri, tohum ve petshop ürünleri de çarşının dış cephesini dolduruyor.

The abundance of the Misir Carsisi is present on the outside of the passage itself. It is not so much gifts and touristic items but you can find all kinds of edible needs here. Fish, cheese, olives, dates, Turkish delight, coffee, special oils, nuts and thousands of other products can be found on the outside walls of the Misir Carsisi. As well as all these products, you can also find plants, plant products, seeds and petshop products here. 

DoğubankDaha önceki yazımızda da detayları ile paylaştığımız elektronik ürün cenneti Eminönünün kalbinde bulacaksınız.

Dogubank – As you probably know from our previous post, at the heart of Eminonu, you will find all your electronics needs. 

Hayyam Pasajı – Fotoğraf makinaları ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü ürün bu pasajda! Daha fazlasını söylemeye gerek yok sanırız.

Hayyam Passage – All imaginable products related to photography is in this passage! Need we say more?

Şark Han sizlere piyasadaki fiyatların çok ama çok altına dünyanın dört bir yanından gelen her türlü hediyelik ürünü sunuyor. Şark Han’ın bilinen bir diğer adı da Çin Pazarı olduğunu belirtelim!

Sark Han offers you gift items from all around the world for prices much much less than any other store. We should also mention that Sark Han is also known as the Chinese Bazaar!

Sabuncu Han‘da pasta malzemeleri ve ahşap boyama ürünlerinin en zengin koleksiyonları bu handa.

In Sabuncu Han you will find a world of baking and kitchen instruments and and an abundant wood painting products. 

Hasırcılar Caddesi dükkanlarında her türlü kutlama hazırlıklarınız için şeker ve çikolata malzemeleri, süsleme malzemeleri, paketleme için ihtiyacınız olan her türlü ürün, oyuncaklar, kutular, sepetler ve pasta malzemelerini bulacaksınız.

For all your celebration needs such as candies, chocolates, decoration, packaging, toys, boxes, baskets and baking instruments, you have to check out Hasircilar Street

Marpuççular Han‘da yaklaşık 300 tane dükkan şehirde bulamayacağınız kadar bijuteri seçeneğini hem toptan hem de perakende olarak sizlerle buluşturuyor. Milyonlarca boncuk ve takı malzemesi, tespihler, ipler, zincirler ve daha neler neler…

Marpuccular Han includes close to 300 hundred stores that holds an incredible amount of different jewellery items, sold both wholesale and retail. Millions of beads and accessories, threads, chains and so much more… 

Marpuççular Han dışında boncuk ve takı ile ilgili ihtiyaçlarınız için Güvener Han ve Boncuk Han‘ı mutlaka atlamayın!

Besides Marpuccular Han, you can find more beads and everything related to jewellery, you must stop by Guvener Han and Boncuk Han!

Gelelim her tür kumaş, yün ve iplik ihtiyaçlarımız için gidebileceğimiz noktalara. Havlu, nevresim ve perde gibi ihtiyaçlarınız Fincancılar Caddesi‘ne uğramanızı tavsiye ediyoruz. Genel olarak toptan ve perakende kumaş ihtiyaçlarınız için gideceğiniz yer ise Sultanhamam Meydanı. Burada Bursa Pazarı ve Beyaz Saray Kumaş‘na girmeyi ihmal etmeyin. Son olarak tüm iplik, yün ve el işi malzemelerini bulmak için ise Kürkçü Han‘ı ziyaret edin!

Let’s talk about places you can go for your fabric, yarn and thread needs. For towels, bed sheets and curtains, we recommend you check out Fincancilar Street. Generally speaking, you will find all kinds of fabrics for wholesale and retail at Sultanhamam Square. Especially check out the Bursa Bazaar and Beyaz Saray Fabrics around here. Last but not least, for all kinds of threads, yarns and hand craft materials, Kurkcu Han is the place to go!

 

Bu haftaki İstanbul alışveriş rehberimiz buraya kadar. Bahsedilen yerler Le Petit Palace Hotel‘in muhteşem konumunu gözler önüne seriyor. Unutmayın! Tüm bu alışveriş cennetlerine otelimizden sadece 10 dakika yürüme ile ulaşabilirsiniz!

This wraps up our guide to Istanbul shopping guide. All the places mentioned above reveal the great location of Le Petit Palace Hotel! Don’t forget! All these shopping heavens are only a 10 minute walk to our hotel.